Aktualności AWS

Pamięć masowa kompatybilna z Amazon S3 na zoptymalizowanych pod kątem obliczeń urządzeniach AWS Snowball Edge jest już ogólnie dostępna

24 kwietnia 2023
Autorzy dodali kolekcję specjalnie zaprojektowanych usług do rodziny AWS Snow dla klientów, takich jak Snowball Edge w 2016 r. i Snowcone w 2020 r. Usługi te obsługują intensywne obciążenia obliczeniowe i przechowują dane w lokalizacjach brzegowych z blokadą, zakłóceniami lub ograniczoną łącznością sieciową oraz tych do przesyłania dużych ilości danych ze środowisk lokalnych i wytrzymałych lub mobilnych.
czytaj więcej  

Lepsza widoczność danych dotyczących emisji dwutlenku węgla dzięki narzędziu AWS Customer Carbon Footprint Tool

20 kwietnia 2023
Narzędzie Customer Carbon Footprint Tool obsługuje teraz opcję pobierania plików CSV, umożliwiając szczegółowe przeglądanie danych dotyczących śladu węglowego i pobieranie danych do innych systemów raportowania w celu dalszej analizy i udostępniania informacji.
czytaj więcej  

AWS Amplify obsługuje powiadomienia push dla aplikacji Android, Swift, React Native i Flutter

19 kwietnia 2023
AWS Amplify ogłasza obsługę powiadomień push dla Androida, Swift, Flutter i React Native. Powiadomienia push są nieodzownym elementem nowoczesnych aplikacji mobilnych. Pozwalają utrzymać zaangażowanie użytkowników i informowanie ich poprzez dostarczanie aktualnych i odpowiednich aktualizacji.
czytaj więcej  

Zapowiedź aktualizacji AWS Well-Architected Framework

10 kwietnia 2023
Twórcy AWS ogłaszają dostępność ulepszonych wskazówek AWS Well-Architected Framework. W omawianej aktualizacji wprowadzono zmiany we wszystkich sześciu filarach platformy: doskonałości operacyjnej, bezpieczeństwie, niezawodności, wydajności, optymalizacji kosztów i zrównoważonym rozwoju.
czytaj więcej  

Amazon Textract ogłasza Bulk Document Uploader do testowania Textract na wielu dokumentach

7 kwietnia 2023
Amazon Textract to usługa uczenia maszynowego, która automatycznie wyodrębnia tekst, pismo odręczne i dane z dowolnego dokumentu lub obrazu. Dziś twórcy AWS ogłaszają uruchomienie funkcji Bulk Document Uploader w Textract Console, która umożliwia klientom szybką ocenę możliwości Textract na ich własnym zestawie dokumentów bez pisania kodu.
czytaj więcej  

Amazon S3 rozpoczyna domyślne stosowanie dwóch najlepszych praktyk bezpieczeństwa do wszystkich nowych zasobników

6 kwietnia 2023
Jak ogłoszono 13 grudnia 2022 r., Amazon S3 wdraża teraz dwa nowe domyślne ustawienia zabezpieczeń segmentów, automatycznie włączając S3 Block Public Access i wyłączając listy kontroli dostępu S3 (ACL) dla wszystkich nowych zasobników S3. Aby dowiedzieć się więcej o wprowadzonej zmianie, przeczytaj Heads-Up: Amazon S3 Security Changes Are Coming in April of 2023 in the AWS News Blog oraz Default access settings for new buckets S3 FAQ w przewodniku użytkownika S3 User Guide.
czytaj więcej  

Amazon S3 dodaje nowy wgląd w status replikacji obiektów

5 kwietnia 2023
Amazon S3 dodaje nową metrykę Amazon CloudWatch, której można użyć do szybszego diagnozowania i rozwiązywania problemów z konfiguracją replikacji S3. Metryka OperationFailedReplication, dostępna zarówno w konsoli S3, jak i w Amazon CloudWatch, zapewnia wgląd na minutę w liczbę obiektów, które nie zostały zreplikowane do zasobnika docelowego dla każdej reguły replikacji.
czytaj więcej  

Nowość – samoobsługowe udostępnianie konfiguracji Open-Source Terraform z katalogiem usług AWS

4 kwietnia 2023
Dzięki Katalogowi usług AWS możesz tworzyć, kierować i zarządzać katalogiem infrastruktury jako szablonami kodu (IaC), które są zatwierdzone do użytku w AWS. Te szablony IaC mogą obejmować wszystko, od obrazów maszyn wirtualnych, serwerów, oprogramowania i baz danych po kompletne wielowarstwowe architektury aplikacji.
czytaj więcej  

AWS Supply Chain jest teraz ogólnie dostępny – ograniczaj ryzyko i obniżaj koszty dzięki lepszej widoczności i wnioskom dającym podstawy do działania

3 kwietnia 2023
Podobnie jak wielu z Was, autorzy doświadczyli destrukcyjnych skutków działania sił zewnętrznych, takich jak pogoda, niestabilność geopolityczna i pandemia COVID-19. Aby poprawić odporność łańcucha dostaw, organizacje potrzebują wglądu w cały łańcuch dostaw, aby móc szybko znajdować zagrożenia i efektywnie na nie reagować. Staje się to coraz bardziej złożone, ponieważ preferencje ich klientów szybko się zmieniają, a historyczne założenia dotyczące popytu niestety nie są już aktualne.
czytaj więcej  

Amazon GuardDuty aktualnie obsługuje Amazon EKS Runtime Monitoring

30 marca 2023
Od czasu uruchomienia Amazon GuardDuty w 2017 roku, GuardDuty jest w stanie analizować dziesiątki miliardów zdarzeń na minutę w wielu źródłach danych AWS, takich jak dzienniki zdarzeń AWS CloudTrail, logi przepływu Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) i dzienniki zapytań DNS, Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), dzienniki audytu Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) oraz zdarzenia logowania Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) w celu ochrony kont i zasobów AWS.
czytaj więcej  

Główne aktualizacje usługi AWS Application Migration: funkcja importu i eksportu, panel wskaźników migracji serwera źródłowego oraz dodatkowe działania po uruchomieniu

28 marca 2023
Usługa migracji aplikacji AWS (AWS MGN) może uprościć i przyspieszyć migrację do AWS, automatycznie konwertując serwery źródłowe z infrastruktury fizycznej, wirtualnej lub chmurowej, aby działały natywnie w AWS. W poście How to Use the New AWS Application Migration Server for Lift-and-Shift Migrations, Channy przedstawił odbiorcom usługę migracji aplikacji oraz informacje, jak zacząć.
czytaj więcej  

Zapowiedź ogólnej dostępności przewodników Step-by-Step dla Amazon Connect Agent Workspace

27 marca 2023
Na AWS re:Invent 2022 twórcy ogłosili dostępność przewodników krok po kroku dotyczących obszaru roboczego agenta Amazon Connect w wersji zapoznawczej. Osoby z teamu, które współpracowały przy tworzeniu ogłoszenia, napisały o niektórych wyzwaniach stojących przed centrami kontaktowymi w zakresie szkolenia nowych agentów, aby mogli szybko dostosować się do ich pulpitu agenta. Wspomnieli również, że dopóki agenci nie staną się biegli, skuteczne zaspokajanie potrzeb klientów będzie zajmować im więcej czasu, co będzie skutkować niezadowoleniem klientów.
czytaj więcej  

AWS Clean Rooms teraz ogólnie dostępne – współpracuj ze swoimi partnerami bez udostępniania nieprzetworzonych danych

21 marca 2023
Firmy z wielu branż, takich jak reklama i marketing, sprzedaż detaliczna, paczkowane towary konsumpcyjne (CPG), podróże i hotelarstwo, media i rozrywka oraz usługi finansowe coraz częściej starają się uzupełniać swoje dane danymi od partnerów biznesowych, aby uzyskać pełny obraz ich działalności.
czytaj więcej  

Zapowiedź kontroli dostępu do sieci przychodzącej w Amazon Managed Grafana

9 marca 2023
Wielu klientów korzystających z Amazon Managed Grafana musi ograniczyć publiczny dostęp do obszaru roboczego Grafana i aktywować precyzyjną kontrolę, aby ustalić, które źródła ruchu mogą dotrzeć do obszaru roboczego Grafana. Dzisiaj twórcy z przyjemnością ogłaszają nową funkcję Amazon Managed Grafana, która obsługuje kontrolę dostępu do sieci przychodzącej. Dzięki temu możesz zabezpieczyć obszary robocze Grafana za pomocą punktów końcowych VPC i list prefiksów zarządzanych przez klientów, które ograniczają przychodzący ruch sieciowy, docierający do twoich obszarów roboczych.
czytaj więcej  

Amazon RDS for MySQL dodaje nowe możliwości odzyskiwania po awarii (DR) dzięki Cross-Region Automated Backups

1 marca 2023
Od dziś Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) dla MySQL obsługuje Cross-Region Automated Backups. Ta funkcja rozszerza istniejącą funkcjonalność tworzenia kopii zapasowych Amazon RDS, umożliwiając skonfigurowanie automatycznej replikacji migawek systemowych i dzienników transakcji z podstawowego regionu AWS do dodatkowego regionu AWS.
czytaj więcej  

Amazon EKS i Amazon EKS Distro obsługują teraz Kubernetes w wersji 1.25

28 lutego 2023
Kubernetes 1.25 wprowadził kilka nowych funkcji i poprawek błędów, a AWS z radością ogłasza, że możesz korzystać z Amazon EKS i Amazon EKS Distro do uruchamiania Kubernetes w wersji 1.25. Od dziś możesz tworzyć nowe klastry 1.25 lub aktualizować istniejące klastry do wersji 1.25 za pomocą konsoli Amazon EKS, interfejsu wiersza poleceń eksctl lub narzędzia infrastructure-as-code.
czytaj więcej  

Amazon ECS zwiększa liczbę zadań realizacji, aby zapewnić szybsze automatyczne skalowanie klastrów

23 lutego 2023
Usługa Amazon Elastic Container Services (Amazon ECS) zwiększyła limit usługi „Zadania w stanie PROVISIONING na klaster”, aby zapewnić szybsze automatyczne skalowanie klastrów. Stąd klienci, którzy muszą uruchomić dużą liczbę zadań (>300) w swoich klastrach Amazon ECS, zauważą teraz szybsze skalowanie infrastruktury klastra.
czytaj więcej  

Częstsze prognozy Amazon EC2 Auto Scaling w celu dokładniejszego skalowania predykcyjnego

22 lutego 2023
Amazon EC2 Auto Scaling generuje teraz predykcyjne prognozy zasad skalowania 4x dziennie, w porównaniu z 1x dziennie wcześniej. Skrócenie interwału prognozy z 24 godzin do 6 godzin zapewnia dokładniejsze zasady skalowania predykcyjnego, które szybko dostosowują się do zmieniających się trendów popytu.
czytaj więcej  

Amazon EC2 Auto Scaling obsługuje teraz odświeżanie instancji dla rezerwowych i skalowalnych, chronionych instancji EC2

14 lutego 2023
Dziś twórcy AWS ogłaszają rozszerzenie funkcji odświeżania instancji, aby obsługiwała instancje w stanie wstrzymania (rezerwowe) lub chronione przed skalowaniem. W przypadku instancji w stanie wstrzymania posiadasz teraz opcje ich zakończenia, całkowitego zignorowania, a także obecną opcję przeczekania, aż wrócą do użytkowania. W przypadku chronionych instancji uzyskujesz opcje ich odświeżenia, całkowitego zignorowania, a także aktualną opcję oczekiwania na nie, dopóki nie usuniesz ochrony skalowalnej.
czytaj więcej  

Odświeżanie instancji Amazon EC2 Auto Scaling obsługuje teraz wycofywanie zmian

13 lutego 2023
Z dniem dzisiejszym autorzy z przyjemnością ogłaszają możliwość wycofania zmian związanych z odświeżaniem instancji EC2 Auto Scaling. Funkcja odświeżania instancji EC2 Auto Scaling umożliwia ciągłą wymianę instancji w grupie Auto Scaling. Dzięki dzisiejszej premierze możesz użyć tej funkcji, aby cofnąć zmiany wprowadzone podczas odświeżania instancji, gdy operacja się nie powiedzie.
czytaj więcej  

https://aws.amazon.com/about-aws/whats-new/2023/02/aws-systems-manager-change-calendar-view-operational-events/

10 lutego 2023
Change Calendar, funkcja AWS Systems Manager, pomaga teraz klientom przeglądać ich zdarzenia operacyjne, takie jak okna konserwacyjne, powiązania menedżerów stanu i planowane wykonania automatyzacji wraz ze zdarzeniami krytycznymi dla ich działalności.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.