Aktualności AWS

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem Amazon GuardDuty Malware Protection dodaje skanowanie na żądanie

18 sierpnia 2023
Amazon GuardDuty Malware Protection dodaje nową funkcję, która pozwala klientom inicjować skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na żądanie instancji Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), w tym instancji używanych do hostowania obciążeń kontenerowych.
czytaj więcej  

Kategorie kosztów AWS obsługują wymiar „Typ użytkowania”.

17 sierpnia 2023
Kategorie kosztów AWS dodały do swoich reguł nowy wymiar „Typ użytkowania”. Możesz teraz używać siedmiu typów wymiarów podczas tworzenia reguł kategorii kosztów: „Powiązane konto”, „Typ opłaty”, „Usługa”, „Typ użytkowania”, „Tagi alokacji kosztów”, „Region” i inne „Kategoria kosztów”.
czytaj więcej  

AWS Systems Manager Patch Manager obsługuje teraz Ubuntu 22.04

16 sierpnia 2023
Patch Manager, funkcja AWS Systems Manager, obsługuje teraz wdrażanie poprawek dla instancji z systemem Ubuntu 22.04.
czytaj więcej  

AWS Systems Manager Patch Manager obsługuje teraz Alma Linux

14 sierpnia 2023
Patch Manager, funkcja AWS Systems Manager, obsługuje teraz wdrażanie poprawek dla instancji z systemem Alma Linux w wersjach 8.3-8.7, 9.0-9.1. Patch Manager umożliwia automatyczne łatanie węzłów zarówno aktualizacjami związanymi z bezpieczeństwem, jak i innymi rodzajami aktualizacji w całej infrastrukturze.
czytaj więcej  

AWS License Manager obsługuje teraz aktualizację instancji EC2 z systemu operacyjnego Ubuntu do Ubuntu Pro

11 sierpnia 2023
AWS License Manager ogłasza nową funkcję aktualizacji instancji EC2 z systemem operacyjnym Ubuntu LTS (Long Term Support) do Ubuntu Pro. Wraz z subskrypcją Ubuntu Pro klienci otrzymują pięcioletnią rozszerzoną konserwację zabezpieczeń (ESM) w wersjach Ubuntu LTS firmy Canonical.
czytaj więcej  

AWS Lambda dodaje obsługę Javy 17

10 sierpnia 2023
AWS Lambda obsługuje teraz Javę 17 zarówno jako zarządzane środowisko wykonawcze, jak i podstawowy obraz kontenera.
czytaj więcej  

AWS Fault Injection Simulator obsługuje Amazon EC2 Instance disk fill

9 sierpnia 2023
AWS ogłasza rozszerzone wsparcie AWS Fault Injection Simulator (FIS) dla Amazon EC2 z nowym dokumentem SSM do wypełniania dysku instancji EC2.
czytaj więcej  

AWS Compute Optimizer obsługuje filtrowanie według tagów

8 sierpnia 2023
AWS Compute Optimizer obsługuje teraz możliwość filtrowania zaleceń dotyczących zmiany rozmiaru według tagów. Obejmuje to klucze znaczników, pary klucz znaczników i wartości lub kombinacje obu.
czytaj więcej  

AWS Backup obsługuje teraz przywracanie zasobów za pomocą tagów

7 sierpnia 2023
AWS Backup ogłasza wsparcie dla przywracania zasobów z tagami skopiowanymi z chronionych zasobów. AWS Backup to w pełni zarządzana usługa, która centralizuje i automatyzuje ochronę danych w usługach AWS i obciążeniach hybrydowych. Ta premiera nowej usługi umożliwia bezproblemowe rozszerzanie działań przy użyciu opartych na tagach zasad dostępu, alokacji kosztów, zapewniania zgodności i przepływów pracy automatyzacji dla przywróconych zasobów.
czytaj więcej  

AWS Backup obsługuje teraz powiadomienia użytkownika AWS

4 sierpnia 2023
AWS Backup ogłasza wsparcie dla zarządzania powiadomieniami o kopiach zapasowych z poziomu konsoli AWS User Notifications. AWS Backup to w pełni zarządzana usługa, która centralizuje i automatyzuje ochronę danych w usługach AWS i obciążeniach hybrydowych. To uruchomienie umożliwia łatwą konfigurację, monitorowanie i zarządzanie powiadomieniami związanymi z AWS Backup z centralnej lokalizacji.
czytaj więcej  

Amazon RDS Performance Insights zapewnia ulepszoną obsługę konsoli

3 sierpnia 2023
Usługa Amazon RDS (Relational Database Service) Performance Insights zapewnia teraz udoskonaloną obsługę konsoli w celu przeglądania metryk monitorowania wydajności dla baz danych Amazon RDS.
czytaj więcej  

Amazon ElastiCache for Redis obsługuje teraz aktywację konfiguracji Cluster Mode w istniejących klastrach

2 sierpnia 2023
Od teraz możesz zaktualizować konfigurację klastra Amazon ElastiCache for Redis, aby włączyć tryb klastra bez konieczności przebudowywania klastra, migracji danych lub wpływania na dostępność aplikacji. Tryb klastra umożliwia skalowanie poza ograniczenia wydajności pojedynczego klastra Shard Redis. Aby uzyskać więcej informacji na temat trybu klastra w ElastiCache for Redis, zapoznaj się z dokumentacją.
czytaj więcej  

Amazon EC2 obsługuje system operacyjny Ubuntu Pro w modelu abonamentowym

1 sierpnia 2023
Amazon Web Services ogłasza ogólną dostępność Ubuntu Pro na Amazon EC2 w modelu z subskrypcją. Możesz teraz łatwo wdrażać instancje Ubuntu Pro na żądanie i kupować plany oszczędnościowe Ubuntu Pro Compute z konsoli AWS EC2, a także uzyskać pięć dodatkowych lat aktualizacji zabezpieczeń Ubuntu od Canonical.
czytaj więcej  

Przedstawiamy pulpity nawigacyjne AWS CloudTrail Lake – wizualizuj i analizuj dane CloudTrail

29 czerwca 2023
W styczniu 2022 r. firma AWS ogłosiła powszechną dostępność AWS CloudTrail Lake, zarządzanego jeziora audytu i bezpieczeństwa, które umożliwia agregowanie, przechowywanie i przeszukiwanie dzienników aktywności w celu audytu, badania bezpieczeństwa i rozwiązywania problemów operacyjnych. Warto wiedzieć, że od momentu wprowadzenia na rynek tę funkcję przyjęły tysiące klientów.
czytaj więcej  

Nowe instancje Amazon EC2 C7gn: procesory Graviton3E i przepustowość sieci do 200 Gb/s

20 czerwca 2023
Instancje C7gn, które twórcy AWS zaprezentowali w ubiegłym roku, są już dostępne i możesz zacząć z nich korzystać już dziś. Instancje zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających obciążeniach sieciowych (zapory ogniowe, routery wirtualne, moduły równoważenia obciążenia itd.), analizie danych i ściśle powiązanych zadaniach przetwarzania klastrowego. Są zasilane przez procesory AWS Graviton3E i obsługują przepustowość sieci do 200 Gb/s.
czytaj więcej  

Amazon Inspector ogłasza ogólną dostępność funkcji Code Scans for AWS Lambda

19 czerwca 2023
Amazon Inspector obsługuje teraz skanowanie kodu funkcji Lambda, tym samym rozszerzając istniejącą możliwość skanowania funkcji Lambda i powiązanych warstw w poszukiwaniu luk w oprogramowaniu w zależnościach pakietów aplikacji.
czytaj więcej  

Nowość – AWS DMS Serverless: automatycznie przydziela i skaluje pojemność na potrzeby migracji i replikacji danych

16 czerwca 2023
Przy ogromnej ilości tworzonych obecnie danych organizacje przenoszą się do chmury, aby skorzystać z bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności w pełni zarządzanych usług baz danych. Aby ułatwić migracje baz danych i analiz, możesz skorzystać z usługi AWS Database Migration Service (AWS DMS). Uruchomiony po raz pierwszy w 2016 roku, AWS DMS oferuje prosty proces migracji, który automatyzuje projekty migracji baz danych, oszczędzając czas, zasoby i pieniądze.
czytaj więcej  

Bezpieczna łączność od publicznej do prywatnej: Przedstawiamy EC2 Instance Connect Endpoint

14 czerwca 2023
Wyobraź sobie, że próbujesz połączyć się z instancją Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) w ramach Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) przez Internet. Zazwyczaj musisz najpierw połączyć się z hostem bastionowym z publicznym adresem IP, skonfigurowanym przez administratora przez bramę internetową (IGW) w Twoim VPC, a następnie użyć przekierowania portów, aby dotrzeć do miejsca docelowego.
czytaj więcej  

Zautomatyzuj konfigurację Amazon RDS Custom dla SQL Server za pomocą AWS Systems Manager

18 maja 2023
W poprzednim artykule Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) Custom for SQL Server autorzy wyjaśnili ręczne kroki dołączania usługi Amazon Relational Database Service (Amazon RDS) Custom dla SQL Server do usługi Active Directory obsługiwanej samodzielnie. Twórcy podkreślili znaczenie używania powtarzalnych, idempotentnych skryptów, ponieważ zmiany byłyby tracone w nowych wystąpieniach, na przykład w przypadku skalowania odczytu w poziomie.
czytaj więcej  

Nowość – skonfiguruj powiadomienia AWS w jednym miejscu

8 maja 2023
Dziś autorzy uruchamiają AWS User Notifications, pojedyncze miejsce w konsoli AWS do konfigurowania i przeglądania powiadomień AWS na wielu kontach, regionach i usługach AWS. Możesz centralnie konfigurować i przeglądać powiadomienia z ponad 100 usług AWS, takich jak zdarzenia obiektów Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), zmiany stanu instancji Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), zdarzenia AWS Health Dashboard, alarmy Amazon CloudWatch lub AWS Aktualizacje zgłoszeń pomocy technicznej w spójnym, przyjaznym dla człowieka formacie. Możesz także skonfigurować kanały dostarczania – e-mail, czat i powiadomienia push do aplikacji mobilnej konsoli AWS, gdzie możesz otrzymywać te powiadomienia.
czytaj więcej  

AWS ogłasza Multi-AZ z funkcją Standby dla usługi Amazon OpenSearch

3 maja 2023
Dzisiaj Amazon OpenSearch Service ogłasza Multi-AZ with Standby, nową opcję wdrażania, która zapewnia dostępność na poziomie 99,99% i stałą wydajność dla krytycznych obciążeń biznesowych.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.