Amazon ECS i AWS Fargate łączą się z Amazon EBS

12 czerwca 2024

Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS) i AWS Fargate integrują się teraz z Amazon Elastic Block Store (EBS), umożliwiając łatwe udostępnianie i dołączanie woluminów EBS do zadań Amazon ECS działających zarówno w AWS Fargate, jak i Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) przy użyciu using Amazon ECS APIs.

Ta funkcja ułatwia wdrażanie aplikacji intensywnie korzystających z pamięci masowej i danych, takich jak zadania ETL, transkodowanie multimediów i obciążenia wnioskowania ML przy użyciu kontenerów bezserwerowych.

Aby używać woluminów EBS z zadaniami Amazon ECS, skonfiguruj w definicji zadania ścieżkę, na której chcesz ustawić wolumin EBS i przekaż żądane atrybuty woluminu EBS (np. rozmiar, typ, IOPS, przepustowość), klucz usługi Amazon Key Management Service i snapshot-id (jeśli chcesz, aby wolumin został zainicjowany z istniejącej migawki EBS) w żądaniu API RunTask, CreateService lub UpdateService. Kiedy konfigurujesz woluminy EBS dla zadań lub usług Amazon ECS, Amazon ECS udostępnia taką samą liczbę woluminów EBS, jak liczba zadań i przypisuje jeden wolumin EBS do każdego zadania. Domyślnie Amazon ECS automatycznie usuwa podłączony wolumin EBS po zakończeniu zadania. Ta integracja zapewnia dostęp do wszystkich funkcji EBS, w tym konfigurowalnych typów woluminów i wydajności, migawek, DataLifecycleManager i szyfrowania dla aplikacji wdrożonych za pomocą Amazon ECS.

Wsparcie Amazon ECS support for EBS volumes jest dostępne w następujących regionach AWS. Aby rozpocząć, zapoznaj się z dokumentacją AWS i postami na blogu.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo profesjonalne podejście, niesamowicie szybki czas reakcji i bardzo miła obsługa sprawiły, że na pewno podejmiemy jeszcze współpracę. 

Marcin Krzaczkowski
Założyciel Automa.Net
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.