Migracja zasobów GTX Service do Scaleway

2 lipca 2024

GTX Service to międzynarodowa organizacja dostarczająca kompleksową obsługę posprzedażową dla właścicieli marek i sprzedawców takich jak Rooks, GTX Group, Leroy Merlin

Firma aktywnie współtworzy gospodarkę obiegu zamkniętego oferując dla rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie obsługi posprzedażowej oraz usług serwisowych opartych o cyfryzację procesów, nowoczesne rozwiązania logistyczne oraz raportowanie typu Business Intelligence.

Zasoby obsługiwane przez GTX Service sięgają SKU, a w skali roku firma obsługuję około 100 000 zleceń, zapewniając również szkolenia, zaopatrzenie punktów serwisowych i sklepów oraz pełną obsługę procesu reklamacji, dzięki czemu umożliwia sprzedawcom wywiązywanie się ze zobowiązań wobec klienta w najbardziej efektywny sposób.

 

Współpraca

GTX Service to organizacja której serwisy internetowe działają w 7 krajach Unii Europejskiej. Cała infrastruktura obsługująca sklepy internetowe i serwisy B2B dla Klientów była utrzymywana w ramach jednej, scentralizowanej infrastruktury. Taki stan rzeczy powodował, że zarządzanie zasobami, rozwój aplikacji, a nawet bieżące aktualizacje systemów były bardzo utrudnione. Poprawy wymagały również kwestie bezpieczeństwa i wydajności.

Po zrealizowaniu wstępnego audytu i zdefiniowaniu potrzeb Klienta wspólnie zdecydowaliśmy, że wszystkie zasoby zmigorwane zostaną na serwer dedykowany, dostarczony przez Scaleway. Mimo, że nie było to rozwiązanie najtańsze z dostępnych to koszty nowego środowiska udało nam się zredukować o ponad połowę względem poprzedniego, a parametry wybranej maszyny najlepiej odpowiadały potrzebom GTX Service.

Zasoby które migrowaliśmy to 5 VPSów, które po audycie udało nam się zredukować do trzech (dwa połączyliśmy ze sobą, a jeden okazał się zbędny w nowej infrastrukturze).

Infrastrukturę GTX Service przenieśliśmy na kupiony wcześniej serwer dedykowany, który podzieliliśmy na szereg maszyn wirtualnych. Po przeniesieniu wszystkich zasobów, uruchomiliśmy Cloudflare dla zapewnienia bezpieczeństwa witryn Klienta.

Podsumowanie

Dla GTX Services przeprowadziliśmy migrację zasobów, wydzielając je z globalnej struktury wspólnej dla grupy kapitałowej do niezależnej infrastruktury dedykowanej wszystkim siedmiu krajom obsługiwanym przez Firmę. Zrealizowaliśmy również audyt bezpieczeństwa i wydajności infrastruktury w efekcie, którego zaproponowaliśmy Klientowi optymalne rozwiązanie, które zrealizowaliśmy budując nową infrastrukturę w środowisku Scaleway. Aktualnie świadczymy dla Klienta usługę całodobowej opieki administracyjnej.

 

PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zobacz również:

Testy penetracyjne, ochrona anty- DDoS i opieka administracyjna dla organizatora jednej z największych loterii w polskim internecie, "7 Aut x Budda"

Migracja do Amazon Web Services aplikacji i serwisów DANONE

Projekt i budowa infrastruktury opartej o mikroserwisy i kontenery dla Pagaspot, finansowanej z funduszu AWS dla startupów

Przejęcie opieki i projekt infrastruktury w chmurze AWS dla ZTM Warszawa

Budowa infrastruktury w podejściu IaC dla Future Point

 

 

 

 

Case Studies
Referencje

Bardzo profesjonalne podejście, niesamowicie szybki czas reakcji i bardzo miła obsługa sprawiły, że na pewno podejmiemy jeszcze współpracę. 

Marcin Krzaczkowski
Założyciel Automa.Net
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.