Amazon CloudWatch Logs zapowiada Infrequent Access log class

13 czerwca 2024

Twórcy z radością ogłaszają dostępność Amazon CloudWatch Logs Infrequent Access (Logs IA), nową klasę logów służącą do ekonomicznej konsolidacji wszystkich logów w sposób natywny w AWS, które pomagają poprawić wgląd w ogólny stan aplikacji.

CloudWatch Logs IA oferuje podzbiór możliwości CloudWatch Logs, w tym zarządzane pozyskiwanie, analizę logów dla wielu kont i szyfrowanie przy niższej cenie przetwarzania za GB. Dzięki temu Logs IA jest idealnym rozwiązaniem do zapytań ad hoc i analizy kryminalistycznej po fakcie w przypadku rzadko używanych dzienników.

Dzięki omawianej premierze możesz wybrać klasę dziennika, która najlepiej pasuje do Twojego przypadku użycia. W dalszym ciągu możesz korzystać z CloudWatch Logs Standard w przypadku logów, które wymagają przejrzystości operacyjnej w czasie rzeczywistym i zaawansowanych możliwości analitycznych, takich jak wyodrębnianie metryk z logów, wykrywanie nieścisłości, ochrona wrażliwych danych lub analiza logów w czasie rzeczywistym. Mimo to dla dzienników, które wymagają rzadkich zapytań do analizy kryminalistycznej, najlepiej sprawdzi się nowy Logs IA. Obie klasy dzienników obsługują zapytania i analizę dzienników przy użyciu CloudWatch Logs Insights. Konsolidując dzienniki natywnie w CloudWatch, możesz wyeliminować obciążenie operacyjne związane z zarządzaniem wieloma rozwiązaniami i skrócić średni czas do rozwiązania (MTTR), analizując wszystkie dzienniki w jednym miejscu.

Usługa CloudWatch Logs IA jest dostępna we wszystkich regionach komercyjnych AWS. Za pomocą kilku kliknięć w konsoli zarządzania AWS możesz rozpocząć korzystanie z CloudWatch Logs IA w celu wysyłania dzienników do CloudWatch. Alternatywnie możesz użyć interfejsu wiersza poleceń AWS (AWS CLI), AWS CloudFormation, AWS Cloud Development Kit (AWS CDK) i zestawów AWS SDK. Dowiedz się więcej o cenach CloudWatch Logs IA i zapoznaj się z przewodnikiem użytkownika na stronie AWS.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo profesjonalne podejście, niesamowicie szybki czas reakcji i bardzo miła obsługa sprawiły, że na pewno podejmiemy jeszcze współpracę. 

Marcin Krzaczkowski
Założyciel Automa.Net
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.