Wydajna infrastruktura w oparciu o Kubernetes dla Livespace

24 stycznia 2020

Wydajna infrastruktura w oparciu o Kubernetes dla Livespace

Dzięki pełnej konteneryzacji i możliwościom usługi Kubernetes nadzorującej działanie kontenerów poszczególne elementy aplikacji są skalowane niezależnie, w przypadku wystąpienia problemów mogą być automatyczne uruchamiane ponownie, a zmiana ich parametrów jest bardzo prosta i nie wymaga szczególnej ingerencji administratorów.

 

Wprowadzenie

Livespace jest aplikacją typu CRM, która automatyzuje proces sprzedaży i zwiększa efektywność zespołów handlowych B2B. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku narzędzi dostarcza gotowe pomysły na wsparcie działu sprzedaży. Aplikacja ułatwia gromadzenie danych o klientach i prowadzonych procesach sprzedaży, a także pozwala planować, analizować i usprawniać działania zespołu handlowego. Livespace wspomaga handlowców w systematycznej pracy poprzez automatyzowanie powtarzalnych czynności, podpowiada im, jakie działania podjąć, dzięki czemu mogą skupić się na sfinalizowaniu sprzedaży. Obecnie z Livespace korzystają firmy w Polsce i zagranicą, m.in. z branży finansowej, motoryzacyjnej, reklamowej, mediowej oraz IT. Livespace posiada ponad 600 klientów i kilka tysięcy aktywnych użytkowników.

 

Problem

Wraz ze wzrostem liczby klientów oraz rozwojem aplikacji, dotychczas stosowane rozwiązanie oparte na serwerach wirtualnych oraz częściowej konteneryzacji przestało być wystarczające. Możliwości skalowania usług i dostosowania infrastruktury do bieżącego obciążenia były ograniczone oraz wymagały dość dużego zaangażowania administratorów. Utrudnione było skalowanie wybranych elementów aplikacji niezależnie od pozostałych oraz stopniowa migracja klientów na nowsze wersje aplikacji.

 

Rozwiązanie

Livespace w oparciu o rekomendacje firmy Hostersi rozwinął infrastrukturę serwerową dla w pełni skonteneryzowanej aplikacji w oparciu o oprogramowanie Kubernetes oraz maksymalne wykorzystanie usług oferowanych przez AWS. Na tym etapie osiągnięto rozwiązanie światowej klasy, które nie będzie wymagało fundamentalnych zmian przez długi czas.

 

Schemat

schemat kubernetes livespace

Efekty

Klient zyskał narzędzie, które ułatwia zarządzanie infrastrukturą, odnajdywanie usług czy równoważenie obciążenia na poszczególne serwery. Dużo prostsze stało się śledzenie alokacji i kondycji poszczególnych zasobów. Nowe możliwości pozwoliły na automatyczne skalowanie maszyn wirtualnych na podstawie wykorzystania zasobów obliczeniowych przez poszczególne elementy aplikacji oraz pracy użytkowników w cyklu dobowym.

Operacja ta doprowadziła do zwiększenia niezawodności aplikacji, zmniejszenia ryzyka downtime oraz pozwoli na elastyczne skalowanie i precyzyjne wykorzystanie zasobów, jak również optymalizację kosztów utrzymania infrastruktury.

Pytania? Skontaktuj się z nami

 

 

Zobacz również:

Infrastruktura hybrydowa dla Open’er Festival

Projekt infrastruktury chmurowej i migracja do AWS Livespace CRM

Opieka administracyjna i zwiększenie wydajności platformy Webankieta.pl

Nowa infrastruktura AWS dla Geek Soft

Projekt i wdrożenie infrastruktury chmurowej AWS dla Cleeng

Chmura AWS na czas sprzedaży biletów na koncert Justina Biebera

 

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.