Opieka i monitoring infrastruktury w OVHcloud dla firmy Zamel

12 października 2023

Opieka i monitoring infrastruktury w OVHcloud dla firmy Zamel

Zamel to firma z branży elektrotechnicznej i renomowany producent inteligentnych systemów do zarządzania domem. Posiada rozbudowaną infrastrukturę IT, w tym aplikacje kluczowe dla ich działalności, które działają na serwerach VPS w OVHcloud oraz w chmurze Microsoft Azure. Dużym wyzwaniem jest zapewnienie ciągłości działania i wysokiej dostępności (HA) tych aplikacji, w czym pomogliśmy my – Hostersi – w ramach naszej opieki administracyjnej.

Wyzwanie

Firma Zamel poszukiwała specjalistów, którzy uzupełniliby kompetencje ich zespołu IT w zakresie zarządzania i bieżącego monitorowania środowisk IT, aby zapewnić odpowiednią wydajność ich środowiska i zminimalizować ryzyko potencjalnych awarii. Zespół naszego Klienta zdawał sobie sprawę, że aby mieć pewność stabilnego działania infrastruktury, nie wystarczy 8-godzinny monitoring w standardowych godzinach pracy. Dodatkową trudnością było korzystanie z usług dwóch różnych dostawców: OVHcloud i Microsoft Azure. Zamel, szukając doświadczonego partnera, wyspecjalizowanego w zarządzaniu różnymi środowiskami od różnych dostawców, który zapewniłby wsparcie w zakresie opieki administracyjnej w trybie 24/h na dobę, trafił do Hostersów i został już z nami na dłużej.

–  Wszyscy znamy te chwile, kiedy nasza technologia postanawia sprawić nam niespodziankę w najmniej oczekiwanym momencie. Tak było i u nas. Z rosnącym biznesem i setkami klientów korzystających z naszych inteligentnych systemów do zarządzania domem, nagle zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy wsparcia w zarządzaniu naszym środowiskiem IT.  Wyszukiwaliśmy partnera, który nie tylko miałby wiedzę techniczną, ale też zrozumiałby naszą pasję do tego, co robimy. I tak poznaliśmy Hostersi – tłumaczy Ernest Cichoń, CTO Zamel.

Rozwiązanie

Zaproponowaliśmy kompleksowe rozwiązanie, które miało na celu zwiększenie dostępności systemów, poprawę SLA oraz usprawnienie zarządzania infrastrukturą. Hostersi przejęli odpowiedzialność za opiekę administracyjną nad serwerami VPS w OVHcloud, które stanowiły kluczowy element infrastruktury firmy Zamel. Wsparcie to obejmowało zarządzanie serwerami, instalację aktualizacji i łatek, monitorowanie wydajności oraz reagowanie na ewentualne problemy i awarie. Rozbudowaliśmy istniejący system monitoringu w Azure o swoje własne narzędzia, co umożliwiło ciągłe śledzenie parametrów kluczowych dla infrastruktury Klienta. Dzięki temu możliwe było szybkie wykrywanie potencjalnych zagrożeń i reagowanie na nie zanim wpłyną negatywnie na działanie aplikacji.

Klient, firma Zamel, otrzymuje regularne raporty dotyczące wszelkich akcji podjętych w ramach zarządzania środowiskiem. Analiza danych pozwalała na identyfikację potencjalnych obszarów do optymalizacji i poprawy.

– Od razu poczuliśmy, że jesteśmy w dobrych rękach. Hostersi prezentowali nam plany, strategie, ale przede wszystkim słuchali naszych potrzeb. To było ważne. Wspólnie pracowaliśmy nad tym, aby nasze systemy działały bezbłędnie, 24/7 – dodaje Ernest Cichoń, CTO Zamel

Korzyści biznesowe

  • Wzrost SLA i dostępności: dzięki ciągłemu monitorowaniu i szybkiej reakcji na problemy, Zamel znacznie poprawił dostępność swoich aplikacji, co przekłada się na większe zadowolenie klientów.
  • Większy komfort psychiczny: zespół Zamel nie musi już być w „stanie czuwania” i reagować na awarie. Teraz to Hostersi monitorują infrastrukturę w trybie 24/h na dobę i w razie potrzeby, podejmą odpowiednie działania.
  • Skoncentrowanie się na innych zadaniach: przekazanie opieki administracyjnej nad środowiskiem PROD firmie Hostersi, pozwoliło zespołowi Zamel skupić się na innych kluczowych projektach i zadaniach, zwiększając efektywność pracy ich zespołu IT.

 

Podsumowanie

Dzięki całodobowej opiece administracyjnej Hostersów, firma Zamel zyskała pewność, że jej kluczowe aplikacje działają płynnie i są cały czas dostępne dla klientów. Wzrost SLA, większy komfort psychiczny zespołu oraz możliwość koncentracji na innych aspektach działalności przyczyniły się do poprawy efektywności i wizerunku firmy na rynku. Współpraca z Hostersi przyniosła Zamelowi korzyści techniczne i organizacyjne, czyniąc ich infrastrukturę bardziej niezawodną i skalowalną.

– Dzięki wsparciu Hostersi, nasz zespół może wreszcie odpocząć. Zamiast spędzać noce na monitorowaniu serwerów, możemy skoncentrować się na tym, co robimy najlepiej: tworzeniu niesamowitych produktów dla naszych klientów. Dla nas Hostersi to nie tylko dostawca usług IT. To partner, który rozumie, że za każdym kodem, za każdym serwerem stoi człowiek i jego marzenia. Dzięki nim mamy pewność, że nasza technologia działa tak, jak powinna – przyznaje Ernest Cichoń.

 

PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zobacz również:

Migracja do Amazon Web Services aplikacji i serwisów DANONE

Projekt i budowa infrastruktury opartej o mikroserwisy i kontenery dla Pagaspot, finansowanej z funduszu AWS dla startupów

Przejęcie opieki i projekt infrastruktury w chmurze AWS dla ZTM Warszawa

Budowa infrastruktury w podejściu IaC dla Future Point

 

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.