Rozwiązanie DevOPS Monitoring Dashboard jest ogólnie dostępne

26 kwietnia 2021

Twórcy z radością obwieszczają wypuszczenie na rynek AWS DevOps Monitoring Dashboard, implementacji referencyjnej, która automatyzuje konfigurację pulpitów wskaźników DevOps, tak aby klienci rozwijający się w AWS mogli ocenić aktywność deweloperską i identyfikować obszary wymagające ciągłego doskonalenia.

AWS zapewnia zestaw elastycznych narzędzi programistycznych, które umożliwiają klientom hostowanie kodu, budowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji. Każde z narzędzi zapewnia klientom osobne wskaźniki aktywności i użytkowania. Wraz z rozwiązaniem AWS DevOps Monitoring Dashboard możesz przechwytywać i analizować metryki w tych narzędziach programistycznych AWS i wyświetlać je z jednego pulpitu nawigacyjnego. Rozwiązanie automatyzuje konfigurację pulpitów DevOps w środowisku AWS, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć pomiar średniego czasu odzyskiwania, zmiany wskaźnika awaryjności, częstotliwości wdrażania, statusu wdrażania i liczby zmian kodu.

Możesz rozpocząć korzystanie z pulpitu AWS DevOps Monitoring Dashboard w ciągu kilku minut, pobierając szablon rozwiązania z AWS Solutions Library. Zainstaluj szablon na podstawowym koncie AWS, gdzie działają potoki CI/CD. Rozwiązanie rozpocznie zbieranie surowych danych z AWS Code Services w Twoim środowisku. Te dane są wprowadzane do usługi Amazon S3, a funkcje SQL wykonują zapytania dotyczące danych w celu obliczenia kluczowych wskaźników, takich jak częstotliwość wdrażania i średni czas odzyskiwania. Metryki możesz wyświetlać w postaci pulpitów nawigacyjnych AWS QuickSight lub w preferowanym narzędziu do wizualizacji. Możesz użyć informacji z pulpitu nawigacyjnego do śledzenia szybkości rozwoju, a także innych kluczowych wskaźników operacyjnych i zidentyfikować obszary wymagające ciągłego doskonalenia.

Aby rozpocząć korzystanie z rozwiązania, odwiedź bibliotekę AWS Solution lub GitHub.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.