AWS Direct Connect – bezpieczne, prywatne połączenie z chmurą AWS

2 lipca 2021

AWS Direct Connect to rozwiązanie, które ułatwia ustanowienie prywatnego, dedykowanego i bezpiecznego połączenia lokalnej sieci z chmurą AWS.

AWS Direct Connect wykorzystuje standardowy VLAN 802.1q do łączenia się z Amazon VPC przy użyciu prywatnych adresów IP. Umożliwia również wybór dostawców, spośród ekosystemu WAN, w celu integracji punktu końcowego AWS Direct Connect w lokalizacji AWS DC z sieciami zdalnymi.

Dzięki AWS Direct Connect możliwie jest zwiększenie przepustowości, bardziej spójne działanie sieci w porównaniu z połączeniem internetowym oraz realne obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem sieci. AWS Direct Connect jest zasobem globalnym, umożliwiającym połączenia z wieloma VPC Amazon w różnych regionach lub kontach AWS.

AWS Direct Connect jest kompatybilny ze wszystkimi usługami AWS dostępnymi przez Internet i jest dostępny w prędkościach od 50 Mb/s do 100 Gb/s.

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.