Onet.pl najszybciej ładującym się serwisem w 2019 roku.

5 października 2020

Już po raz dziesiąty oddajemy w Wasze ręce raport z badania szybkości ładowania najczę­ściej odwiedzanych serwisów internetowych w Polsce. Dane do badania zostały zebrane w oparciu o testy automatyczne, a celem po­miarów było zbadanie rzeczywistych czasów ładowania wytypowanych serwisów.

Patrząc na wyniki badania serwisów w 2019 roku, tylko onet.pl mieści się w czasie ładowania poniżej 3 sekund. Kolejne, które ładuję się znacznie dłużej, ale mieszczą się w czasie poniżej 5 sekund (tvn24.pl3,9 sekund, radiozet.pl4,1 sekundy, wyborcza.pl4,5 sekundy). Ostatnie trzy miejsca przypadły serwisom youtube.com z czasem 7,8 sekundy, ceneo.pl z czasem 7,4 sekund i gazeta.pl z czasem 7,0 sekund.

Podsumowując, serwisy informacyjne czeka optymalizacja, jak również wykonanie testów pod dużym obciążeniem, w ramach których może się okazać, że zaprojektowana infrastruktura jest nieodpowiednia lub wymagająca modyfikacji. To, co jest bardzo ważne, to wczesne odkrycie głównych przyczyn, przez które strona zwalnia i szybkie ich usunięcie. Ponieważ nawet kilkusekundowe opóźnienia potrafią skutecznie zniszczyć większość pozyskiwanych konwersji, a już na pewno zwiększyć współczynnik odrzuceń. Podawane rezultaty oznaczają całkowity czas ładowania się wszystkich elementów strony, a więc wraz z wszystkimi skryptami, grafikami, elementami zewnętrznymi takimi jak banery, reklamy itd. Czynniki te można skutecznie ograniczać, dokonując optymalizacji kodu strony internetowej, czego efektem będzie krótszy czas ładowania witryny i zwiększony ruch użytkowników.

Pobierz raport z badania

onet-pl-najszybciej-ladujacym-sie-serwisem-w-2019-roku

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.