Badanie VIII edycja 14.12.2017 - 20.12.2017

20 grudnia 2017

Najpopularniejsze strony internetowe ładują się coraz dłużej

Najczęściej odwiedzane w polskiej sieci serwisy każą internautom coraz dłużej na siebie czekać. To wnioski z najnowszych badań firmy Hostersi, która wzięła pod lupę czasy ładowania najpopularniejszych stron internetowych.

Najszybszym serwisem w badaniu okazała się wikipedia.org z czasem 3,4 sekundy, choć niewiele gorzej wypadły serwisy google.pl z czasem 6 sekund i facebook.com z czasem 8,9 sekund. Najwolniej w całym zestawieniu ładował się serwis eska.tv z czasem 35 sekund, wp.pl z czasem 30,4 sekund oraz onet.pl z czasem 23,3 sekund

– Patrząc na tegoroczne wyniki badania szybkości ładowania najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce, można odnieść wrażenie, że ich wydawcy spoczęli nieco na laurach. O ile w zeszłym roku chwaliliśmy ich za lepsze czasy ładowania w porównaniu do roku 2015, o tyle tym razem nie ma kogo chwalić, bo wszystkie serwisy wyraźnie zwolniły – mówi Mariusz Juszczyk z firmy Hostersi.

Warto też zwrócić uwagę na czas ładowania pierwszej użytecznej wersji strony (first visual change), gdzie bezkonkurencyjny okazał się serwis google.pl z czasem ładowania 0,8 sekundy, a zaraz po nim uplasował się serwis wikipedia.org z czasem 1 sekundy oraz interia.pl z czasem 1,3 sekundy. Na końcu stawki znalazły się natomiast serwisy eska.tv z czasem 4 sekund oraz allegro.pl z czasem 2,6 sekund.

Podstawą wyboru serwisów do badania był ranking Gemius/PBI „TOP 20 wydawców” z października 2017 r. Dla każdej lokalizacji testowany był pojedynczy adres URL i mierzony był czas do załadowania użytecznej wersji strony z niezbędnymi jej elementami i odwołaniami zewnętrznymi oraz czas końcowy z załadowanymi wszystkimi elementami, skryptami i odwołaniami. Testy zostały przeprowadzone z 3 lokalizacji, dwóch w Polsce (Warszawa, Rybnik) i jednej z zagranicy – Frankfurtu (chmura Amazon Web Services)

Pobierz raport z badania

Case Studies
Referencje

Bardzo profesjonalne podejście, niesamowicie szybki czas reakcji i bardzo miła obsługa sprawiły, że na pewno podejmiemy jeszcze współpracę. 

Marcin Krzaczkowski
Założyciel Automa.Net
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.