Badanie – VI edycja 09.06.2015 – 15.06.2015

15 czerwca 2015

Onet.pl wśród najlepszych, a co z WP.pl? – sprawdź raport szybkości 2015

2 lokalizacje, 7 dni intensywnych badań, 4704 zebranych pomiarów i poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego speed testu przeprowadzonego przez Hostersów! Kto zdobył laur, a kto ledwo doczołgał się do mety? W wyścigu wzięło udział 14 najchętniej odwiedzanych serwisów (na podstawie badań Megapanel PBI/Gemius – marzec 2015). Sprawdź, kto może otwierać szampana, a kto powinien mocno popracować nad formą.

Triumfatorką okazała się ponownie Wikipedia.org (1,2 s.), która pomimo nieco gorszego rezultatu (czas gorszy o 0,5 s.) niż w ubiegłym roku, zostawiła resztę stawki daleko w tyle. Druga, z czasem ładowania 1,8 s., była wyszukiwarka Google.pl. Trzecie miejsce to spore zaskoczenie, ponieważ zajmuje je Onet.pl, który poprawił swój wynik aż o 3 sekundy (2014 r. – 5,0 s.) i z 11. miejsca zajmowanego w ubiegłym roku przebojem wdarł się do czołówki.

Szczegółowe dane dotyczące tegorocznego badania zostały zaprezentowane na infografice.

Liczymy, że wyniki przeprowadzonych pomiarów dostarczą Państwu wielu ciekawych informacji, a także uświadomią właścicielom serwisów internetowych, jak ważna jest optymalizacja ich działania.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przesłania opinii na temat niniejszego badania, a wszelkie sugestie uwzględnimy w jego kolejnej edycji. Opinie prosimy kierować na adres: badanie@hostersi.pl

Pobierz raport z badania

badanie2015

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy firmę Hostersi Sp. z o.o. jako odpowiedzialnego i wykwalifikowanego partnera, dbającego o wysoki poziom obsługi klienta. Zlecenie zostało wykonane profesjonalnie, według najlepszych standardów, w bardzo krótkim czasie.

Paweł Rokicki
Managing Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.