Allegro najszybciej ładującym się serwisem e-commerce podczas Black Friday i Cyber Monday

3 grudnia 2021

black weekend 2021

Wiemy, jak polskie sklepy internetowe poradziły sobie z szybkością ładowania podczas święta wyprzedaży w Internecie.

 

Najszybszym serwisem w badaniu pod kątem załadowania się wszystkich elementów na stronie (tzw. last visual change) okazał się serwis allegro.pl, którego czas ładowania podczas weekendu wyprzedaży wynosił 1 sekundę. Na drugiej pozycji uplasował się serwis zalando-lounge.pl, który uzyskał czas 1,9 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasował się serwis euro.com.pl z czasem 2,1 sekundy. Poza podium znalazł się serwis answear.com z czasem 2,2 sekundy i to jest ostatni, który ładował się poniżej 3 sekund. Na ostatniej pozycji znajduje się x-kom.pl z czasem 12,4 sekundy.

Patrząc na zestawienie serwisów z trzech ostatnich lat answear.com, jest niekwestionowanym zwycięzcom (2019 - 4,8 sekundy, 2020 - 8,2 sekundy, 2021 - 2,2 sekundy). Kolejny serwis, który przyśpieszył to mediaexpert.pl (2019 - 7,3 sekundy, 2020 - 8,2 sekundy, 2021 - 7,0 sekundy). Pozostałe serwisy nieznaczeni zwolniły, co można zaobserwować na infografice. Natomiast serwis x-kom.pl tak jak w 2020 jest na ostatniej pozycji i niestety jeszcze zwolnił w stosunku do roku 2020 (2019 - 2,2 sekundy, 2020 - 10,9 sekundy, 2021 - 12, 4 sekundy).

Dane zostały zebrane w oparciu o testy automatyczne, a celem pomiarów było zbadanie rzeczywistych czasów ładowania wskazanych witryn. Dla każdej lokalizacji testowany był pojedynczy adres URL i mierzony był czas do załadowania użytecznej wersji strony z niezbędnymi jej elementami i odwołaniami zewnętrznymi oraz czas końcowy z załadowanymi wszystkimi elementami, skryptami i odwołaniami.

Testy zostały przeprowadzone z 3 lokalizacji, dwóch w Polsce (Warszawa, Rybnik) i jednej z zagranicy - Frankfurtu (chmura Amazon Web Services). Kilka miejsc wykonywania testów miało na celu zwiększenie ilości pomiarów oraz wyeliminowanie ewentualnych problemów z pojedynczą lokalizacją testową. Każdy pomiar wykonany był co godzinę, w sumie było ich aż ponad 3700.

 

black weekend 2021

 

 

 

 

Case Studies
Referencje

Hostersi odpowiadali za migrację naszej platformy Nsflow do środowiska Amazon Web Services, opartego na klastrach Kubernetes. Proces został przeprowadzony z zachowaniem pryncypiów CI/CD, zapewniających sprawną migrację. Współpracę z Hostersami oceniamy wysoko, ze szczególnym naciskiem na profesjonalizm, elastyczność i zaangażowanie osób biorących udział w procesie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i polecamy firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera, o rozbudowanych kompetencjach w obszarze AWS i Kubernetes.

Tomasz Kowalczyk
CEO NeuroSYS Sp. z o.o.
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.