Oparta na modelu podstawowym usługa Amazon Transcribe obsługuje obecnie ponad 100 języków

1 marca 2024

Twórcy AWS mają przyjemność ogłosić nową generację Amazon Transcribe, oparty na wielomiliardowych parametrach system dotyczący modelów mowy, który rozszerza automatyczne rozpoznawanie mowy (ASR) na ponad 100 języków.

Amazon Transcribe to w pełni zarządzana usługa ASR, która ułatwia klientom dodawanie funkcji zamiany mowy na tekst do swoich aplikacji. Model podstaw mowy jest szkolony przy użyciu najlepszych w swojej klasie, samonadzorowanych algorytmów, aby uczyć się nieodłącznych, uniwersalnych wzorców ludzkiej mowy w różnych językach i akcentach.

Wraz z pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji tysiące przedsiębiorstw korzysta z Amazon Transcribe, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat swoich treści audio, a także zwiększyć dostępność i możliwość odkrywania swoich treści audio i wideo. Na przykład centra kontaktowe transkrybują i analizują rozmowy z klientami, aby zidentyfikować spostrzeżenia, a następnie poprawić jakość obsługi klienta i produktywność agentów. Producenci treści i dystrybutorzy mediów automatycznie generują napisy za pomocą Amazon Transcribe, aby poprawić dostępność treści.

Wszyscy obecni i nowi klienci korzystający z Amazon Transcribe w trybie wsadowym mogą uzyskać poprawę dokładności dla ponad 100 języków bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w punkcie końcowym API lub parametrach wejściowych. Nowe języki są dostępne w następujących regionach AWS: Wschodnie stany USA (Ohio, płn. Wirginia), Zachodnie stany USA (płn. Kalifornia, Oregon), Azja i Pacyfik (Hongkong, Bombaj, Seul, Singapur, Sydney, Tokio), Kanada (Centralna), Europa (Frankfurt, Irlandia, Londyn, Paryż, Sztokholm), Bliski Wschód (Bahrajn), Ameryka Południowa (São Paulo). Aby rozpocząć, przejdź do konsoli usługi, utwórz transkrypcję audio z 10-minutowym samouczkiem lub aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem na blogu AWS i dokumentacją.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.