AWS Cost Explorer udostępnia teraz więcej danych historycznych i szczegółowych

9 lutego 2024

AWS ogłasza poszerzanie historię i poprawę szczegółowości danych dostępnych w AWS Cost Explorer. AWS Cost Explorer domyślnie obsługuje teraz dane o kosztach i wykorzystaniu z 14 miesięcy z codzienną szczegółowością (poprzednio 13 miesięcy).

Ponadto klienci mają możliwość włączenia historii obejmującej do 38 miesięcy przy szczegółowości miesięcznej oraz mają możliwość włączenia danych na poziomie zasobów z 14 dni dla dowolnej usługi AWS przy szczegółowości dziennej. Każda z tych funkcji jest oferowana bezpłatnie.

Wydłużenie domyślnej historii do 14 miesięcy umożliwia klientom łatwe porównanie kosztów za ostatni miesiąc z tym samym miesiącem rok temu. Włączenie danych historycznych z 38 miesięcy w AWS Cost Explorer umożliwia klientom szybkie przeprowadzanie miesięcznych i rocznych porównań z ostatnich trzech lat. Dodawanie danych na poziomie zasobów z codzienną szczegółowością umożliwia klientom zrozumienie, które zasoby generują koszty, bez konieczności opuszczania AWS Cost Explorer.

Od dzisiaj te funkcje są dostępne we wszystkich regionach komercyjnych AWS, z wyjątkiem regionów AWS w Chinach.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź informacje na stronie, dotyczące szczegółow produktu Cost Explorer i podręcznik użytkownika Cost Explorer. Aby aktywować dodatkowe dane dla swojej organizacji, sprawdź Cost Management preferences.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.