Najpopularniejsze strony internetowe ładują się coraz dłużej

14 kwietnia 2018
Najpopularniejsze strony internetowe

Najczęściej odwiedzane w polskiej sieci serwisy każą internautom coraz dłużej na siebie czekać. To wnioski z najnowszych badań firmy Hostersi, która wzięła pod lupę czasy ładowania najpopularniejszych stron internetowych.

Najszybszym serwisem w badaniu okazała się wikipedia.org z czasem 3,4 sekundy, choć niewiele gorzej wypadły serwisy google.pl z czasem 6 sekund i facebook.com z czasem 8,9 sekund. Najwolniej w całym zestawieniu ładował się serwis eska.tv z czasem 35 sekund, wp.pl z czasem 30,4 sekund oraz onet.pl z czasem 23,3 sekund.

Patrząc na tegoroczne wyniki badania szybkości ładowania najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce, można odnieść wrażenie, że ich wydawcy spoczęli nieco na laurach. O ile w zeszłym roku chwaliliśmy ich za lepsze czasy ładowania w porównaniu do roku 2015, o tyle tym razem nie ma kogo chwalić, bo wszystkie serwisy wyraźnie zwolniły.

Warto też zwrócić uwagę na czas ładowania pierwszej użytecznej wersji strony (first visual change), gdzie bezkonkurencyjny okazał się serwis google.pl z czasem ładowania 0,8 sekundy, a zaraz po nim uplasował się serwis wikipedia.org z czasem 1 sekundy oraz interia.pl z czasem 1,3 sekundy. Na końcu stawki znalazły się natomiast serwisy eska.tv z czasem 4 sekund oraz allegro.pl z czasem 2,6 sekund.

Podstawą wyboru serwisów do badania był ranking Gemius/PBI „TOP 20 wydawców” z października 2017 r. Dla każdej lokalizacji testowany był pojedynczy adres URL i mierzony był czas do załadowania użytecznej wersji strony z niezbędnymi jej elementami i odwołaniami zewnętrznymi oraz czas końcowy z załadowanymi wszystkimi elementami, skryptami i odwołaniami. Testy zostały przeprowadzone z 3 lokalizacji, dwóch w Polsce (Warszawa, Rybnik) i jednej z zagranicy – Frankfurtu (chmura Amazon Web Services)

Badanie VIII edycja

14-20.12.2017

Pobierz raport z badania

Najpopularniejsze strony internetowe

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.